English French German Macedonian

Настани

подготвува Фатма Бајрам Аземовска

8 Септември - Ден на независноста на Република Северна Македонија, 2019

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

По повод 8 Септември - Ден на независноста на Република Северна Македонија, во холот на НУУБ „Св. Климент Охридски“ - Битола поставена е тематска изложба на книги.

 

 

 

 

 

 

 

„pROMise“

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Библиотекари од Националната установа Универзитетска библиотека “Св.Климент Охридски “- Битола во рамки на проектот „pROMise“ (ERASMUS+) кој ќе се реализира во траење од 24 месеци, почнувајќи од 01.09.2018 до 31.08.2020 год. имаа прилика да ги презентираат остварените активности во врска со вклученоста на библиотеката во програми кои се значајни за заедницата, конкретно за образование на возрасна популација и за маргинализирани групи.

Читај повеќе: „pROMise“

   

Учиме шпански јазик!

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Библиотеката на своите сегашни и идни членови им дава можноста за изучување на шпански јазик бесплатно.

Давид и Хуан, волонтери од Шпанија имаат порака за сите Вас “Сакаме да Ве поканиме да бидете дел од нашите часови по шпански јазик. Ако сакате да научите или да го подобрите Вашиот шпански во пријатен и забавен амбиент, не двоумете се да дојдете. Ве очекуваме!

Волонтерите се дел од програмата на Еразмус + и вклучени во програмските активности на „Сумнал“ - здружение за развој на Ромската заедница.

Бројот на посетители е ограничен.

Пријавување на e-mailot: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

   

Страница 8 од 235

Сподели на Facebook
Барај книга
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер