English French German Macedonian

Настани

подготвува Фатма Бајрам Аземовска

Дружба со најпродаваниот македонски автор во Битола!

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Почитувани пријатели, Ве покануваме на дружба во Битола со Коста Петров, најпродаваниот македонски автор, чии дела „Се гледаме на врвот“, „Стравот“, „Нашето последно кафе“ и „Никој не рече дека ќе биде лесно“ се продадени во над 30,000 примероци ширум Македонија.
Коста Петров е основач на Пи Ворлд, интернационална креативна агенција со присуство во 35 земји во светот вклучувајќи ги САД, Канада, Јужна Кореја, Швајцарија, Малта, Србија, Хрватска, Египет, Мароко, Катар, Јордан, Оман и Иран.
Ве очекуваме во сабота, 23 јуни од 11 часот во НУУБ „Св.Климент Охридски“ - Битола.

Се гледаме на врвот!

 

Промовиран романот „Одбројување“ на Фросина Пармаковска

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Романот „Одбројување“ на Фросина Пармаковска, добитничка на наградата „Роман на годината“ за 2017 година,беше промовиран денеска во присуство на авторката, со почеток во 12.30 часот, во Националната установа Универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“- Битола.
Издавач на романот е „Или-или“, а книжевната награда „Роман на годината“, која од 1999 година ја доделуваше згаснатиот „Утрински весник“, годинава првпат ја додели фондацијата за промоција и унапредување на културните вредности „Славко Јаневски“.

Читај повеќе: Промовиран романот „Одбројување“ на Фросина Пармаковска

   

Невиден интерес кај битолската публика за мотивацискиот семинар

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

На наше големо задоволство, во преполнетата сала на  12 Јуни  2018 година,  во просториите на НУ Унивирзитетската Библиотека “Св. Климент Охридски” – Битола  се појави невиден интерес кај битолската  публика за мотивацискиот семинар на кој говорници беа  Катерина Ангеловска и Елена Ѓ.Костадиновиќ.
Настанот беше во  организација на НУ Универзитетската Библиотека “Св. Климент Охридски” – Битола во соработка со Универзитетското радио УКЛО ФМ и емисијата Лабараторија на идеи.
Веруваме дека сигурно ја разбудивме Вашата мотивација, инспирација и креација и Ве подготвивме  за успех преку трансформација на вашите мисли.

Читај повеќе: Невиден интерес кај битолската публика за мотивацискиот семинар

   

Страница 11 од 193

Сподели на Facebook
Барај книга
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер