English French German Macedonian

Настани

подготвува Фатма Бајрам Аземовска

Промоција на зборникот „БИТОЛА ВО СТИХОВИТЕ НА МЛАДИТЕ АВТОРИ“

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Почитувани,
НУУБ „Св. Климент Охридски“ Битола и
Здружението за наука и култура НОВА  Ве
покануваат на настан по повод 24 Мај -  Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј.
Настанот ќе се одржи на ден  21 мај (вторник), со почеток во 12 часот во просториите на Библиотеката.
Ќе биде промовиран Зборникот песни „БИТОЛА ВО СТИХОВИТЕ НА МЛАДИТЕ АВТОРИ“ во која се објавени педесетина песни на ученици од основните и средните училишта во Битола.
На промоцијата ќе бидат доделени пригодни награди.

 

Научна конференција „Сто години Версајски договор“

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Амбасадата на Франција и Францускиот институт во Скопје, во соработка со Правниот факултет при Универзитетот „Св. Климент Охридски“ Битола, се организатори на научната конференција „Сто години Версајски договор“, која се одржа во НУУБ „Св. Климент Охридски“ на ден 18.05.2018 година. Градоначалничката на Општина Битола м-р Наташа Петровска го поздрави одржувањето на конференцијата и присуството на амбасадорот на Франција, Н.Е. Кристијан Тимоние. „Преку оваа конференција имаме можност да се потсетиме кои што се случувале во минатото, но и да извлечеме поуки кои што ќе ни дадат насоки како треба да се однесуваме во иднина.

Читај повеќе: Научна конференција „Сто години Версајски договор“

   

Промоција на збирката песни „III в“

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

   

Страница 10 од 230

Сподели на Facebook
Барај книга
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер