English French German Macedonian

30ти Јули- Меѓународен ден на пријателството

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

НУУБ „Св. Климент Охридски “-Битола Ве поканува заедно да го прославиме 30ти Јули- Меѓународниот ден на пријателството.

Се што треба Вие да направите е да го тагнете вашиот најдобар пријател; да ни напишете порака за пријателството или да препорачате книга за пријателсвтото.

„Најдобриот пријател е како детелина со четири лисја. Тешко е да се најде, но среќен си ако го имаш.“ – Сара Џесика Паркер

Ве очекуваме!

Сподели на Facebook