English French German Macedonian

Нови наслови

Лузна - Хуан Гомес Хурадо

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Една љубовна приказна. Една загадочна лузна на образот. Многу лаги. Дали навистина добро ја познавате личноста со којашто спиете? Апсолутно неодолива приказна од најпопуларниот шпански писател на трилери во светот. Сајмон Сакс, млад компјутерски гениј, би можел да биде миленик на среќата. Пред него е целиот живот и на прагот е да стане мултимилионер ако го продаде својот голем изум, чудесен алгоритам, на позната мултинационална компанија.

Читај повеќе: Лузна - Хуан Гомес Хурадо

 

Некој друг живот - Јелена Бачиќ Алимпиќ

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Близначките Ирене и Марта ван дер Линден безгрижно ги минуваат детството и младоста во живописното гратче Харлем на досег на Амстредам. По изгледот речиси идентични, по карактерот непомирливо различни, нераскинливо се поврзани една со друга. Но, нивниот татко, ценет и богат доктор, чува тајна која може да ја уништи семејната среќа...

Читај повеќе: Некој друг живот - Јелена Бачиќ Алимпиќ

   

Пронајди спокој во својата душа -Андреј Курпатов

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Промените се можни само доколку, за животот мислиме на вистинскиот начин Проверете ги на себе 12те нетривијлни решенија, како што тоа го сторија илјадниците читатели ширум Русија. Дали треба да се сакате себеси? – прашање што секој од нас си го поставил во некој период од животот. Човекот по природа е егоист, меѓутоа не може да го искористи сопствениот егоизам.

Читај повеќе: Пронајди спокој во својата душа -Андреј Курпатов

 

Во секоја љубов има малку лудило - Мари Форс

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Грејсон Колман тукушто се преселил во Батлер во Вермонт. По повеќегодишна успешна адвокатска кариера во Бостон, Грејсон е желен за едноставниот живот во заспаното планинско гратче во кое пораснал со своите роднини Аботови. Ема Малвани со ќерка си Симона допатувала од Њујорк во Батлер да ги помине божикните празници со сестра си Луси, свршеницата на Колтон Абот.

Читај повеќе: Во секоја љубов има малку лудило - Мари Форс

   

Во окното на лифтовите - Линвуд Баркли

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Се започна еден понеделник, кога четворица влегоа во лифт во Менхетен. Секој од нив го притисна копчето за својот кат, ама лифтот продолжи да се качува до врвот. Таму запре неколку секунди и потоа падна. Директно на подот од окното. Во вторник се случи истото. А, кога средата донесе уште една ваква трагедија, Њујорк највертикалниот град на светот потона во безредие и хаос.

Читај повеќе: Во окното на лифтовите - Линвуд Баркли

 

Мапирање на сол и ѕвезди - Зејн Џухадар

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Во традицијата на романите на Халед Хосеини, приказна за судбината на семејства во потрага за мир и слобода испреплетена со судбината на познат картограф од дванаесеттиот век. Летото 2011 година, кога таткото на Нур починува, нејзината мајка одлучува дека е време да го напуштат Њујорк и да се придружат на семејството во Сирија. За среќа, Нур има начин со духот засекогаш да остане со својот татко: под смоквата во нивната градина во Хомс...

Читај повеќе: Мапирање на сол и ѕвезди - Зејн Џухадар

   

Страница 1 од 39

Сподели на Facebook
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер