English French German Macedonian

Настани

Финансиска едукација

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

 

Поетско читање

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

За љубителите на поезијата.
Оние кои пишуваат и оние кои уживаат во неа.
Ве покануваме на 25-ти Јануари 2020 година, со почеток во 12 часот, во просториите на НУ Универзитетската библиотека „Св. Климент Охридски“ - Битола.
Песните што ќе ги читаме можат да бидат лични, но можат да бидат и од нашите омилени автори. Но поканети се и оние кои едноставно уживаат во нотите на пишаниот збор.
Настанот е организиран од фб групата Размена на книги и книжевни муабети, во соработка со НУ Универзитетската библиотека „Св Климент Охридски“ - Битола.
Со задоволство Ве очекуваме и заедно да уживаме.
Вашето присуство потврдете го со пополнување на прашалникот
https://www.surveymonkey.com/r/G73WKLT

   

Курс по ИТ вештини

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Почитувани, повелете на краткиот курс од 7 часа за ИТ вештини од областа на фотошоп, илустратор и видео едитирање.
Часовите ќе се одржуваат еднаш неделно и ќе траат до средината на февруари 2020 година.
Овој курс ќе го држи волонтерот Андреи од Романија кој е дел од ЕВС проектот „Кажи да за промена“ финансиран од Еразмус + програмата.
Сите заинтересирани ќе треба да носат свој лап-топ (може и двајца на еден).
За подетални информации и пријавување на е-маил Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите .
Првиот час ќе се одржи на ден 09.01.2020 година, со почеток во 17 часот во Читалните, во просториите на Библиотеката.

Местата се ограничени.

   

Страница 11 од 251

Сподели на Facebook