English French German Macedonian

Настани

Финансиска едукација

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

 

Поетско читање

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

За љубителите на поезијата.
Оние кои пишуваат и оние кои уживаат во неа.
Ве покануваме на 25-ти Јануари 2020 година, со почеток во 12 часот, во просториите на НУ Универзитетската библиотека „Св. Климент Охридски“ - Битола.
Песните што ќе ги читаме можат да бидат лични, но можат да бидат и од нашите омилени автори. Но поканети се и оние кои едноставно уживаат во нотите на пишаниот збор.
Настанот е организиран од фб групата Размена на книги и книжевни муабети, во соработка со НУ Универзитетската библиотека „Св Климент Охридски“ - Битола.
Со задоволство Ве очекуваме и заедно да уживаме.
Вашето присуство потврдете го со пополнување на прашалникот
https://www.surveymonkey.com/r/G73WKLT

   

Курс по ИТ вештини

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Почитувани, повелете на краткиот курс од 7 часа за ИТ вештини од областа на фотошоп, илустратор и видео едитирање.
Часовите ќе се одржуваат еднаш неделно и ќе траат до средината на февруари 2020 година.
Овој курс ќе го држи волонтерот Андреи од Романија кој е дел од ЕВС проектот „Кажи да за промена“ финансиран од Еразмус + програмата.
Сите заинтересирани ќе треба да носат свој лап-топ (може и двајца на еден).
За подетални информации и пријавување на е-маил Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите .
Првиот час ќе се одржи на ден 09.01.2020 година, со почеток во 17 часот во Читалните, во просториите на Библиотеката.

Местата се ограничени.

   

Страница 10 од 250

Сподели на Facebook
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер