English French German Macedonian

Настани

подготвува Фатма Бајрам Аземовска

Промовирана збирката „Слемирај - Кремирај“

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Учесниците во рамки на проектот  „Креирај – слемирај“ имаа можност да се запознаат со слем движењето кај нас и пошироко.
Проектот беше составен од три работилници низ кои учесниците  се обучија за слем-поезија,  имаа можност да настапуваат и да се натпреваруваат како слемери.
Во текот на работилниците учесниците  имаат можност да:
•    научат за значењето и употребата на слем поезија
•    да го развијат креативниот потенцијал
•    да работат на својот настап

Читај повеќе: Промовирана збирката „Слемирај - Кремирај“

 

Промоција на збирката поезија „Креирај – слемирај“

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

   

Честит 8 - ми септември, Денот на Независноста

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

По повод Денот на независноста 8-ми септември, во холот на НУУБ „Св.Климент Охридски“ - Битола е поставена тематска изложба на книги. На следниот линк следат повеќе фотографии и текст за изложбата https://www.facebook.com/pg/nuub.mk/photos/?tab=album&album_id=10156831599153679&

   

Страница 7 од 198

Сподели на Facebook
Барај книга
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер