Среќен почеток на првоодделенците од СОУ„Елпида Караманди“ со ваучерите од Библиотеката

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Среќен почеток на сите ученици од прво одделение, наставници и родители од СОУ "Елпида Караманди"- Битола им посака м-р Бојан Стефановски директор на НУУБ „Св. Климент Охридски“ - Битола со доделување на ваучери за бесплатно едногодишно членство во Библиотеката. Стефановски им посака успешна, плодна и интересна учебна година и нова продуктивна учебна година!
Ве очекуваме да ни бидете идни читатели во Библиотека!

Повеќе фотографии од овој настан на следниот линк: NUUB Facebook

 

Сподели на Facebook