English French German Macedonian

ЗАПОЧНУВАМЕ СО ОРГАНИЗИРАЊЕ НА НАСТАНИ, ПРОМОЦИИ, КОНФЕРЕНЦИИ

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Почитувани,

Од понеделник 21.09.2020 год. се отвораат двете сали за промоции во Библиотеката, во согласност со препораките на Владата и Министерство за култура, почитувајќи ги сите хигиенски и просторни мерки.

Дополнително, во организацијата на настаните ќе биде задолжително носење на маски, одржување на физичка дистанца, дезинфекција на раце и засилени санитарно-хигиенски мерки.

 

За сите информации, ви стоиме на располагање на телефонските броеви: 047 / 220 - 208, 070 / 699 - 743 како и на e- mailot: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите .

 

Повеќе фотографии од салата за промоции на следниот линк: Facebook fotografii

Ве очекуваме.

Сподели на Facebook