English French German Macedonian

Над 100 нови наслови за ова лето 2020

PDFПечатиЕ-пошта

( 3 Гласа )

 

Почитувани читатели, со задоволство сакаме да Ве информираме дека Библиотеката минатиот месец набави повеќе од 100 најновите наслови и продолженија од најпопуларни и најбарани книги за ова лето.

Ве повикуваме и понатаму да ни предлагате наслови а ние ќе се протрудиме тие да бидат достапни за Вас. Од големиот број нови наслови сакам да ви издвојам неколку од нив, меѓу нив се:

- Лузна- Хуан Томес Хурадо

- Некој друг живот - Јелена Бачиќ Алимпиќ

- Песочниот часовник- Трејси рис

- Долга летна ноќ - Кери Елкс

- Јоргованот секогаш цвета по зимата- Марта Хол Кели

Ова е само мал дел од новиот фонд на книги, за повеќе нови наслови Ве молиме да не пратите и на нашата facebook страна со книги кои ги препорачуваме: Facebook фотографии

Ве очекуваме во просториите на Библиотеката секој работен ден од 7:00 до 20:00 (пауза за дезинфекција на просторот 13:30 до 14:00)

 

Сподели на Facebook