English French German Macedonian

Учиме шпански јазик!

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Библиотеката на своите сегашни и идни членови им дава можноста за изучување на шпански јазик бесплатно.

Давид и Хуан, волонтери од Шпанија имаат порака за сите Вас “Сакаме да Ве поканиме да бидете дел од нашите часови по шпански јазик. Ако сакате да научите или да го подобрите Вашиот шпански во пријатен и забавен амбиент, не двоумете се да дојдете. Ве очекуваме!

Волонтерите се дел од програмата на Еразмус + и вклучени во програмските активности на „Сумнал“ - здружение за развој на Ромската заедница.

Бројот на посетители е ограничен.

Пријавување на e-mailot: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

Сподели на Facebook
Барај книга
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер