English French German Macedonian

Промовиран зборникот “Битола во стиховите на младите автори“

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

НУУБ „Св. Климент Охридски“ Битола и Здружението за наука и култура НОВА по повод 24 Мај - Денот на сесловенските просветители „Св. Кирил и Методиј“ го промовираа зборникот песни „БИТОЛА ВО СТИХОВИТЕ НА МЛАДИТЕ АВТОРИ“ во која се објавени педесетина песни на ученици од основните и средните училишта во Битола. Настанот се одржа на ден 21.05.2019 во просториите на Библиотеката. На следниот линк следат повеќе фотографии https://www.facebook.com/pg/nuub.mk/photos/?tab=album&album_id=10157434083188679

 

Сподели на Facebook
Барај книга
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер