English French German Macedonian

„ Бриџит Џонс: Луда по него“ - Хелен Филдинг

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

ШТО ДА ПРАВИШ кога другарка ти организира забава за својот шеесетти роденден на истиот ден кога твојот дечко полни триесет години?
ДАЛИ Е ПОГРЕШНО да лажеш за годините кога се забавуваш со некого на интернет?
ДАЛИ Е КОРЕКТНО да одиш на фенирање кога едно од децата има вошки?
ДАЛИ ДАЛАЈ ЛАМА твитува сам или неговите помошници го прават тоа во негово име?

ДАЛИ ТЕХНОЛОГИЈАТА е петтиот елемент денес? Или дрвото?
ДАЛИ ДА ЛЕГНЕШ СО НЕКОГО по два состанока и шест недели разменување СМС-пораки е исто како да стапиш во брак по два состанока и шест месеци пишување писма во времето на Џејн Остин?
Размислувајќи за овие и за други современи дилеми, Бриџит Џонс се соочува со предизвиците на самохрана мајка, твитување, СМС-пораки и повторно откривање на својата сексуалност во она што НЕКОИ луѓе грубо и старомодно го нарекуваат „средна доба“.
Долгоочекуваното враќање на обожаваниот лик, Бриџит Џонс: Луда по него е актуелен, нежен, трогателен, смешен, мудар и бескрајно духовит роман.

 

Сподели на Facebook
Барај книга
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер