English French German Macedonian

„Учење на природните науки преку NextLab и Scientix платформите“

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

На ден 10.05.2018 година (четврток) во просториите на Библиотеката се одржа презентација и работилница во рамките на проектите NextLab и ,,Scientix“ под наслов „Учење на природните науки преку NextLab и Scientix платформите“.
Учесниците имаа можност да се запознаат со:
1.Програмите Scientix и European Schoolnet Academy,
2. Учење преку истражување преку GoLab/NextLab проектот,
3. Како да направите сопствено истражувачко сценарио во училница. На настанот присуствуваат наставници по биологија, хемија, физика, математика и природни науки.
Програмите ги презентираа Силвана Ристевска –Scientix и NextLab амбасадор и Соња Јанкуловска – Scientix амбасадор .
НУУБ „Св.Климент Охридски “- Битола во соработка со European Schoolnet Academy од Брисел се организатори на настанот. На следниот линк следат повеќе фотографии  https://www.facebook.com/pg/nuub.mk/photos/?tab=album&album_id=10156536144558679

Normal 0 false false false MK X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}

Сподели на Facebook
Барај книга
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер