English French German Macedonian

Промоција на книга „Чудесните светови на Алиса“

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Националната Установа Универзитетска библиотека „Св.Климент Охридски“ -Битола и Мерсиха Исмајлоска, Ве покануваат на промоцијата на книга „Чудесните светови на Алиса“ во издание на Вермилион која ги обработува книгите „Алиса во земјата на чудата“ и „Алиса во светот на огледалото“ од Луис Карол и нивните интерпретации во визуелните уметности и воопшто во културата.

Ве очекуваме со чај и колачиња, промоцијата е на ден 14.04.2018,(сабота) во просториите на библиотеката, со почеток во 12 часот.

Промотори на книгата е проф. д-р Даниела Андоновска - Трајковска.
Драматизација на текстот ќе подготват учениците од ОУ „Даме Груев“ - Битола под менторство на наставничката Нела Неделковска.
Модератор на настанот Божидар Николовски.

 

 

Сподели на Facebook
Барај книга
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер