English French German Macedonian

Сенки од минатото

PDFПечатиЕ-пошта

( 1 Глас )

Емили де ла Мартиниер отсекогаш се противеше на своето аристократско потекло. Едноставно, на некој начин и пречеше. Сега е единствена наследничка на домот со огромен имот на југот во Франција. Една стара тетратка со песни ја води во потрага по мистериозната и убава Софија, чија трагична љубов го сменила курсот на семејната историја. Додека ги открива семејните тајни, се впушта во лично патешествие низ времето, согледувајќи дека замокот може да и ги даде одговорите за нејзиното минато и конечно да ја отклучи иднината.

Емили ја има својата приказна. Ја има сопствената тага и радост, како секој од нас. А кога ќе започне да "копа" по трагите, ќе излезат живи слики... На површината излегуваат емоциите,животот се развива, навираат сеќавања...

 

 

Сподели на Facebook
Барај книга
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер