English French German Macedonian

Промоција на книгата „Чудесните светови на Алиса“

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Во Националната Установа Универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ -Битола, со чај и колачиња и авторката Мерсиха Исмајлоска беше промовирана книгата “Чудесните светови на Алиса“ во издание на Вермилион која ги обработува книгите “Алиса во земјата на чудата“ и “Алиса во светот на огледалото“ од Луис Карол и нивните интерпретации во визуелните уметности и воопшто во културата. Промотор на книгата беше проф. д-р Даниела Андоновска – Трајковска, драматизација на текстот го подготвија учениците од ОУ “Даме Груев“ – Битола под менторство на наставничката Нела Неделковска, а модератор на настанот беше Божидар Николовски. Промоцијата на книгата се одржа на ден 14.04.2018 година. Следуваат повеќе фотографии на следниот линк https://www.facebook.com/pg/nuub.mk/photos/?tab=album&album_id=10156474337568679

Сподели на Facebook
Барај книга
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер